سوالات متداول

سوالات متداول در فرایند مشاوره:

1چه کسی به مشاوره نیاز دارد؟
هر فردی در زندگی شخصی و نیز در دنیای کسب و کار خود، نیاز به مشورت دارد. هر صاحب کسب وکاری، آرزوی قلبی و اهداف واقعی براي رشد و بهبود بازارهای هدف خود دارد. هر مدیری در مرحله‌ای از کسب و کار خود ممکن است با مشکل خاصی (براي مثال: کاهش در فروش کالا یا خدمات) مواجه شود، دچار تعارض خاصی شود (براي مثال: تصمیم‌گیري براي توسعه محصول) یا نیاز به راهنمایی در زمینه تخصصی (براي مثال: دریافت خدمات مشاوره‌ای برای برنامه‌ریزی‌های سازمانی) داشته باشد.
2مشاور کسب و کار کیست؟
فرد یا گروهی از متخصصان آموزش دیده و با تجربه که برای راهنمایی شرکت‌ها(با طیف وسیعی از مشکلات)، دوره دیده‌اند. هدف مشاوره استراتژیک، کمک به فرایند مدیریت یک کسب و کار است، به‌گونه‌ای که شرکت، محصولات و خدمات ایشان را در بازار از سایر رقبا متمایز کرده و موفقیت‌های پایدار و تکرارپذیر شرکت را به‌دنبال داشته باشد.
3چقدر طول می‌کشد تا از مشاوره نتیجه بگیریم؟
بطور دقیق نمیتوان گفت؛ این امر بستگی به نوع مشکل و عمق آن دارد. انگیزه و اراده مدیران ارشد شرکت‌ها در بهبود وضعیت موجود و ایجاد تغییر‌ برای رسیدن به وضعیت مطلوب، در این امر مؤثر است.
4آیا ممکن است به مشاور یا خدمات مشاوره وابسته شویم؟
در ابتدا ممکن است چنین رابطه‌اي از سوي مراجعین ایجاد شود، اما در واقع مشاوره وسیله‌اي است براي این‌که بتوانید از وابستگی‌هایی نامعقول یا ناخواسته رها شوید.
5چه زمانی میتوانیم بفهمیم که به نتیجه دلخواه رسیده‌ایم؟
وقتی‌که بتوانید با توجه به محیط داخلی و خارجی، تصمیمات موثرتري در رقابت و کسب و کار اتخاذ کنید، کنترل کسب و کارتان در دست‌تان باشد و ارتباطات بهتری با کارکنان و مشتریان خود برقرار کنید. همچنین در اولین جلسات مشاوره نیز با کمک مشاور، اهداف عینی و قابل اندازه‌گیري را تعیین خواهید کرد.
6با توجه به مزایایی که مشاوره دارد چرا همه از آن استفاده نمی‌کنند؟
در واقع همه به نوعی از مشاوره استفاده می‌کنند، اما ممکن است شکل آن متفاوت باشد و به‌صورت غیر‌حرفه‌اي انجام شود. همه ما از مشاوره بعضی از دوستان یا اقوام استفاده می‌کنیم اما این نظرات لزوماً حرفه‌اي و مبتنی بر دانش و مهارت خاصی نیستند، بلکه براساس تجربیات شخصی افراد است که شاید با نیازهای شما هم‌خوان نبوده و ممکن است مضر نیز باشند. یک مشاور با استفاده از تخصص حرفه‌اي خود می‌تواند راهکارهاي موثرتري را به شما ارائه دهد.
7در هنگام مشاوره چه اتفاقی می‌افتد؟
مشاوره، به معنی پند و اندرز دادن نیست. مشاور، داراي یک قدرت جادویی براي حل مشکلات با در دست داشتن یک نسخه از پیش آماده نیست. پاسخ‌هایی که برای حل مشکل سایرین داده شده، ممکن است حتی برای مشکل مشابه و در سازمان مشابه، راه‌گشا نباشد. مشاور به دنبال این است که به شما کمک کند تا بر مسائلی که در کسب و کارتان ایجاد شده و شما را نگران کرده یا باعث دشواری در پیشبرد اهداف‌تان شده است، تمرکز کنید و به درك روشنی از آن‌ها برسید. نقش مشاور: گوش دادن، شناخت و درک مسأله شما، پاسخ دادن بدون قضاوت و انتقاد، ارایه راه‌حل‌های کاربردی، توافق با شما بر سر انتخاب بهترین راه‌حل ممکن، آموزش برای اجرای راه‌حل انتخابی، حمایت کردن شما در حین اجرای راه‌حل و در نهایت ارزیابی نتایج حاصل از انجام راه‌حل، است. او به ارزش‌ها، انتخاب‌ها و سبک کسب و کار شما احترام می‌گذارد. او کمک می‌کند تا مشکلات‌تان را بشناسید و در مواردي، آنچه را که در لایه‌هاي زیرین مشکلات کنونی شما وجود دارد، شناسایی کنید. مشاور، می تواند در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیري‌ها، انتخاب‌ها و تغییراتی که به نفع‌تان است، شما را یاری دهد، اما هرگز به جاي شما تصمیم نمی‌گیرد.
8آیا اطلاعاتی را که در جلسه مشاوره می‌دهیم، محرمانه می‌ماند؟
کلیه مطالبی که شما در اولین جلسه و در طی جلسات مشاوره مطرح می کنید، کاملا محرمانه است. هیچ چیز، به فرد دیگري در خارج از تیم مشاوره و بدون اجازه صریح شما، باز گو نمی‌شود. شرط عدم افشای اطلاعات در توافق‌نامه بین مشاور و کارفرما، قید خواهد شد. ما به ارزش‌های اخلاقی و حرفه‌ای خود پایبند هستیم.
9چه تضمینی برای استفاده از مشاوره گروه مشاوران مشاهده، وجود دارد؟
اگر روش حل مسأله درست انتخاب شود، مسأله هم باید درست حل شود. تضمین کیفیت مشاوره، از نقطه انتخاب مشاور، شروع می‌شود. همان‌گونه که برای درمان بیماری، به پزشک مورد قبول خود مراجعه می‌کنیم، در مورد دریافت مشاوره کسب و کار نیز باید به سراغ مشاوران متخصص و با تجربه برویم تا نتایج مورد قبولی را انتظار داشته‌باشیم. سوابق تخصصی و اجرایی مشاور، تا حد زیادی به ما در گزینش مشاور مناسب، به ما کمک می‌کند. درواقع، مشاور مانند پزشک راهنمایی‌هایی برای بهبود اوضاع ارایه می‌دهد و انجام دقیق راه‌حل‌ها توسط کارفرما، مانند رعایت دقیق نسخه پزشک توسط بیمار است. در هر حالت، ما حق مشتری خود می‌دانیم که در مقابل دستمزدی که به ما می‌دهد از کیفیت خدمات مشاوران که از ما دریافت می‌کند مطمئن باشد. به همین دلیل ما همواره خدمات مشاوره خود را با کیفیتی در حد جلب رضایت کامل مشتری تقدیم می‌کنیم.
10چرا نام همه مشتریان خود را در وب‌سایت قرار نمی‌دهید؟
بعضی از مشتریان ما به محرمانه بودن استفاده از خدمات مشاوره ما اصرار می‌ورزند، بنابراین ما نمی‌توانیم اطلاعاتی درباره آن‌ها در خارج از صنعت خود و همچنین شرح کامل نوع خدماتی که ما آن‌ها را ارائه می‌دهیم، منتشر کنیم.
11ممکن است هزینه مشاوره زیاد باشد، آیا با بودجه محدود هم امکان دریافت مشاوره است؟
خدماتی که ما انجام می‌دهیم، به شرایط هر مشتری بستگی دارد. اگر شما بودجه درنظر گرفته خود را به ما بگویید، تا زمانی که معقول باشد، می‌توانیم با آن کار کنیم. البته تمرکز ما بر ارائه ارزش بالا به مشتریان و نه قیمت پایین است.
اگر سوالی دارید که در اینجا پاسخ داده نشده است، لطفا همین حالا با ما تماس بگیرید(خوشحال خواهیم شد).

بازدیدها: 88

درخواست مشاوره

This site is protected by wp-copyrightpro.com