برنامه-ریزی-استراتژیک-نوید-سیفی-Strategic-planning
برنامه‌ریزی استراتژیک
2018-11-29
مدیران_موثر_نوید_سیفی

آزمون مهارت‌های مدیران موثر

مدیریت، فرآیند بکارگیری موثر و کارآمد منابع مالی و انسانی بر مبنای یک نظام ارزشی پذیرفته شده است و از طریق برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت(کنترل) عملیات برای دستیابی به اهداف تعیین شده صورت می‌گیرد. اثربخشی و کارآیی، به آنچه‌که انجام می‌دهیم و این که چگونه آن‌ کار را انجام می‌دهیم، مربوط می‌شود.
علم مدیریت، بخشی از مدیریت است که با آموزش فرا گرفته می‌شود. هنر مدیریت، بخشی از مدیریت است که از طریق کسب تجارب و اندوخته‌ها و به‌کارگیری آن‌ها در شرایط گوناگون حاصل می‌شود.
مدیران اثربخش منابع انسانی را به‌گونه‌ای به‌کار می‌گیرند تا هم به عملکرد عالی منجر شود و هم سطح مطلوب رضایت خاطر کارکنان حاصل شود. مدیر اثربخش، رهبر کارکنان است. رهبری شامل توانایی برقراری ارتباط، متقاعد کردن، تشویق و الهام بخشیدن به کارکنان برای انجام اقدامات رضایت‌بخش می‌شود. مدیران موثر به کارکنان خود اعتماد دارند و به عنوان یک مدیر و رهبر، وظایف کارکنان زیر مجموعه خود را هماهنگ می‌کنند، محیطی را ایجاد می‌کنند که باعث رشد کارکنان شود، به آنان انگیزه می‌دهند و بر فعالیت‌های آن‌ها نظارت می‌کنند بگونه‌ای که هدف‌های سازمانی محقق شود.
این پرسشنامه توسط “کامرون و تن” ابداع شده و در منبع زیر به چاپ رسیده است:
David A. Whetten and Kim S. Csameron. “the most frequently cited skills of effective managers” Developing management skills. 2. 1991
برای شرکت در آزمون، برروی گزینه شروع آزمون،کلیک کنید.
نحوه تکمیل: با استفاده از مقیاس مورد نظر، گزینه‌ای که ویژگی‌های مهارتی شما را بهتر تشریح می‌کند را انتخاب کنید. در انتها تحلیل خود را مطالعه کنید.

بازدیدها: 64

6 ديدگاه

 1. Avatar پرستو رحیم زاده گفت:

  با سلام و عرض تشکر از مطالب بسیار کاربردی که به اشتراک گذاشته میشود.
  برای من قطعا خیلی راهگشا خواهد بود.
  پایدار و موفق باشید.
  پرستو رحیم زاده

 2. Avatar امیر فتوّت گفت:

  سلام ممنون از ارسال لینک آزمون، نکات نکات جالب و کاربردی در آزمون مطرح شده بود. تشکر

 3. Avatar حامد گفت:

  سلام. مرسی دکتر.. بسیار عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

This site is protected by wp-copyrightpro.com